Stavebnictví

Jaká bude budoucnost stavebnictví?

23. 11. 2023

Velmi často slýcháme o fantastických vynálezech z historie stavebnictví. Přelomových postupů, vynálezů a technologií vzniklo nespočet. Ale tušíme, jak bude vypadat budoucnost stavebnictví?

Stavba s pomocí robotů a dronů? Už brzy to bude běžné

23. 10. 2023

Jsme zvyklí, že na stavbách se to hemží lidmi a každý dělá něco jiného – až z toho vznikne jeden monumentální celek. Ale vývoj nezastavíme a moderní technologie dravě vstupují i do stavebnictví.

Mosty v Česku se ocitly v dezolátním stavu

25. 7. 2023

Stavaři mají zase co dělat, protože v posledních letech se náhle začala bourat a zcela znovu stavět řada mostů. Některé přitom na první pohled vypadaly, že jsou úplně v pořádku. Co se stalo?

Využití 3D tisku ve stavebnictví

28. 4. 2023

Stavebnictví se vyvíjí neustále. Ale v posledním desetiletí prošlo tak výraznou proměnou jako nikdy dřív. Podívejme se proto, jaké možnosti tomuto oboru přináší technologie 3D tisku.

Vyberte nejlepší materiál pro stavbu domu

22. 3. 2023

Mohlo by se zdát, že vybrat si nejvhodnější materiál pro stavbu domu je snadné. Ale opak může být pravdou. Podle čeho tedy volit a čemu se vyhnout?

TOP 6 nejvyšších staveb světa

22. 2. 2023

Mrakodrapy nás fascinují, cítíme k nim jakousi nepopsatelnou úctu a v duchu si představujeme, co by se stalo, kdyby... Podívejme se, jaké jsou nejvyšší budovy světa, kde se nacházejí a čím jsou zajímavé.